refleksologia twarzy

Start / Masaże i Zabiegi / Refleksologia

Refleksoterapia to wykorzystanie naturalnych zasobów organizmu do regeneracji i regulacji urody twarzy i co jest fenomenalne, przekłada się to na zdrowie całego organizmu.


Dlaczego ?

Refleksologia twarzy bazuje na zjawisku łuku odruchowego. 

Podobnie jak na dłoniach i stopach również na twarzy znajdują się punkty i obszary, które poprzez układ nerwowy są połączone z odpowiednimi narządami czy też układami organizmu. Od tysięcy lat wiadomo, że oddziałując na odpowiednie receptory można wpływać na stan zdrowia i w nieinwazyjny sposób poprawiać pracę organów wewnętrznych.

refleksologia twarzy - MAPA PUNKTÓW

To specyficzna praca w bezpośredniej bliskości ośrodków kory mózgowej zapewnia stan niezwykłej błogości, rozluźnienia, “odpływania” i zapomnienia. Podczas zabiegu refleksologii twarzy terapeuta ma “dostęp” do ciała migdałowatego mózgu odpowiedzialnego za nasze uporządkowanie emocjonalne i nastrój, za radzenie sobie ze stresem. 

Korzyści Masażu

To doskonała terapia stosowana przy stanach depresyjnych i lękowych, stresie i wyczerpaniu psychofizycznym, bezsenności, bólach głowy, problemach hormonalnych, zaburzeniach krążenia, układu pokarmowego i innych dolegliwościach. Ma także doskonały wpływ na sprawność umysłową, poprawia koncentrację oraz zdolność zapamiętywania. Możesz to poczuć już po pierwszym masażu. Choć masowana jest tylko twarz, odpręża się całe ciało, a umysł odzyskuje swój naturalny spokój. „Efektem ubocznym” masażu refleksologicznego twarzy jest też działanie p/zmarszczkowe i liftingujące. Doskonała profilaktyka zdrowia.

Wskazania do refleksoterapii twarzy:

– stres, zmęczenie fizyczne i psychiczne, wyczerpanie organizmu, spadek witalności
– bezsenność i inne problemy z zasypianiem
– brak koncentracji, problemy z pamięcią, kojarzeniem
– bóle głowy, migreny itd.
– problemy ze stawami skroniowo-żuchwowymi
– niedowłady ciała czuciowe, ruchowe
– nadwaga, otyłość
– problemy hormonalne
– depresja, stany lękowe

"zdrowie i naturalne piękno - dwa w jednym"

opinie o masażu

Ewa, 62 lata

Opinia potwierdzona w Moment

Skorzystałam z serii 5 masaży w pakiecie. Nie spodziewałam się takiego przeżycia duchowego, ani aż takiego efektu odmładzania mojej 62 letniej twarzy. Twarz odzyskała jędrność, nawilżenie, stała się delikatna w dotyku. Patrząc w lustro widzę młodszą i zadbaną twarz. Teraz spotykamy się raz w miesiącu dla potrzymania uzyskanego efektu. Polecam każdej kobiecie spotkanie.

Magda

Opinia potwierdzona w Moment

Bardzo polecam! Zabieg masażu głowy - bardzo relaksujący, masażystka Ania z pasji i z szeroką wiedzą o zdrowiu na co dzień. Na pewno tu wrócę! 

12 lat pasji i doświadczenia

W 2008 roku wybrałam do moich terapii tę metodę, gdyż terapia odbywa się bardzo blisko mózgu i jest najsilniejsza odruchowo w porównaniu do refleksologii stóp czy rąk. Powoduje nowe połączenia neuronalne, buduje uważność mózgu na zdrowie człowieka: „Twarz to biologiczna klawiatura do mózgu i reszty ciała”. Jest synergią terapii i estetyki twarzy. Refleksologia twarzy i głowy ma sprawdzone i wyjątkowe działanie zdrowotne. Klienci poddani terapii czują przypływ energii, funkcjonują sprawniej, osiągają poprawę w dolegliwościach fizycznych i psychoemocjonalnych. W niektórych krajach, chociażby u naszych najbliższych sąsiadów, takich jak Niemcy czy kraje skandynawskie Refleksolog jest zawodem wykonywanym w szpitalach i placówkach służby zdrowia. W Polsce Refleksolog pojawił się na oficjalnej liście zawodów w 2005 r.


Jeden z wielu przykładów jaki mogę Tobie przytoczyć, to sama założycielka Szkoły Refleksoterapii Beata Sekuła. Wyobraź sobie, że po udarze pnia mózgu, refleksologia twarzy towarzyszyła Jej w powrocie do zdrowia z połowiczej niepełnosprawności oraz powrocie do normalnego wyglądu po centralnym uszkodzeniu nerwu twarzowego i trójdzielnego! To oraz ponad 30 lat badań i praktyki zawodowej Twórczyni tej metody, czyni ją w moich oczach dobrem, którym chcę się dzielić dalej ze światem.

Ukończyłam szkolenie w 2008 roku w szkole MIRT - Międzynarodowy Instytut Refleksologii Twarzy, która w tamtym czasie była jedyną licencjonowaną placówką  przez Instytut Lone Sorensen w Barcelonie


Ukończyłam trening w 2011 roku w Barcelonie jako jedna z nielicznych Polek

Taniej w Pakiecie


opcje zabiegu

Z maską złotą i kolagenem - 300 zł 


Z maską biocelulozową - 270 zł 


Z wodorostami - 270 zł 


Z aloesem lub kolagenem - 250 zł 


Z platformą Schumanna - 270 zł 

Jeden zabieg 60 min - 200 zł 


Od 5 zabiegów 60 min - 180 zł 

Oszczędzasz 100 zł!lub Umów się

Przestrzeń Harmonii Anna Gliniecka

"Twój Salon" ul. Ogarna 15/19B Gdańsk

Telefon: +48507611828

Email: info@przestrzenharmonii.pl 

zarezerwuj online


>